Bognár András
2012. február 13.
3 perc olvasás
Megosztás

Hibás hűtés miatt mennek tönkre a Time Capsule-ök

Pár hete egyik visszajáró ügyfelünk hozott egy 500GB-os Time Capsule-t, pár éve használja, de egyszer csak azt vette észre, hogy nem kapcsol be, semmi életjelet nem ad. Korábban még nem találkoztunk hasonló esettel, de épp ezért elvállaltuk, hogy kiderítsük, mi okozhatja a problémát és megpróbáljuk megjavítani az eszközt.

Kicsit beleástuk magunkat a Time Machine-ek lelki világába és kiderült, mi okozza a berendezések pár év utáni meghibásodását: a Hő. Sajnos az Apple nem gondolta át az eszköz hűtési rendszerét – a benne lévő ventilátor önmagában keveri a levegőt, nincs útja a meleg levegőnek kifelé az eszközből. Emiatt a tápegység legjobban melegedő alkatrészeiről nincs megfelelően elvezetve a hő, így azok előbb vagy utóbb tönkremennek.

Kinyomoztuk, hogy volt egy gyártási sorozat a Time Capsule-ökből, amik kifejezetten nagy arányban hibásodtak meg. Statisztikák szerint a 2008-ban gyártott és azóta állandóan használt Time Capsule-ök egyike sem érte meg a 2010-es évet. Ez nem vetett jó fényt az Apple-re, ezért visszahívási programot indítottak a hibás eszközök garancián túli cseréjére, ami a http://support.apple.com/kb/TS3351 címen _volt_ elérhető.

„If Apple or an Apple Authorized Service Provider confirms that your Time Capsule is affected, Apple will repair or replace it free of charge.”

Time Capsules being recalled are those with serial numbers between XX807XXXXXX and XX814XXXXXX, sold between February and June 2008.

A mi általunk javított Time Capsule sorozatszám alapján beleesett volna az intervallumba, de sajnos az Apple visszautasította a cserekérelmünket – arra hivatkoztak, hogy korábban kellett volna elintézni a dolgot, a gyártástól számított 3 éven belül. Más utat kellett emiatt keresni, tehát fogtuk magunkat, kicseréltük a hibás alkatrészeket, ismét működik az eszköz. Jó minőségű, hőtűrő alkatrészeket használtunk a javításhoz, de sajnos a hűtési probléma továbbra sem megoldott, a következő fejezet az lesz, hogy kicsit átszabjuk a belső elrendezést és a ventilátorhoz friss levegőt juttattunk.

Frissítés (2012.03.07.): A belső ventilátor alatti részen esztétikusan ki lehet alakítani szellőző lyukakat, viszont gumitalpak segítségével fel kell emelni az eszközt, hogy az alsó gumiborításon keresztül a levegő könnyen áramolhasson ki a készülékből. Ezt akár megelőzésképp is érdemes lehet megcsinálni egy működő eszközön, ezzel meghosszabbítva az élettartamát.

Szólj hozzá!

Kíváncsiak vagyunk a tapasztalataidra és a gondolataidra is.
  • Nem valami korrekt hozzáállás az Apple részéről, hogy nem cserélte ki…

Népszerű írásaink

Megérkeztek az új Bluelounge táskák
162 megtekintés
2011. november 28.
Bowers & Wilkins Zeppelin hangszóró javítása
151 megtekintés
2013. január 15.
Milyen MacBook-ot vegyek? – a Mac szerviz válaszol
139 megtekintés
2019. szeptember 30.
Billentyűzet magyarítása Apple számítógépeken
118 megtekintés
2014. június 18.

Olvasnál még?

Ha tetszett a fenti írásunk, és van kedved még olvasgatni, ajánljuk figyelmedbe az alábbi bejegyzéseinket.

Időpontfoglalás

Telefonálnál inkább?

+36 20 598 9876
Közvetlen email címünk: dron@appsolute.hu

Időpontfoglalás

Telefonálnál inkább?

+36 20 536 9716
Közvetlen email címünk: szerviz@appsolute.hu