A repedt és az új, beszerelt érintőpanel
Bognár András
2011. május 13.
2 perc olvasás
Megosztás

Első iPad 2 kijelzőcsere Magyarországon

Nem tudunk róla, hogy más szerviz már szétszedte-e Magyarországon az iPad 2-t, mindenesetre mi pár napja kaptunk egy fehér példányt, amit alig vártunk, hogy szétszerelhessünk. Sikerült előre beszereznünk gyári alkatrészeket, így felkészülten vártuk az első törött iPad 2-t. Kerestük a legnyugodtabb időpontot, amikor többen is ráérünk, ugyanis a régebbi modellhez hasonlóan a biztonságos szétszedéshez négy ügyes kézre van szükség.

Míg a korábbi modellben jópár fém stift tartja helyén a kijelzőt (érintőpanel, LCD és a vázszerkezet), addig a kettes modellben a helyhiány miatt nagyon alapos és erős ragasztóréteg fogja a felső üveg- és digitalizálóréteget. Ennél a modellnél nem képez egységet az LCD a felső rétegekkel, emiatt jóval nehezebb (de megfelelő körülmények között természetesen megoldható!) a pormentes összeszerelés. Az alaplapot nem szedtük ki ez esetben, csak készítettünk pár fotót a munkáról és a szétszedésről.

Berepedt kijelzős iPad 2Üveg kifordítása a helyérőlDigitalizáló szalagkábeleLCD és üvegHome gomb alsó paneljeHome gomb mikrokapcsolójaLCD kiemelése3 óriás akkuMég egy kép az akkukrólAz LCD és az érintőpanel alaplapi csatlakozóiKiterítveMicroSIM foglalat az iPad 2 bal felső sarkábanDokkcsatlakozó paneljaElőlapi kameraÉrintőpanel gyári megjelöléseGyári jelzések az LCD hátánHome gomb és a mikrokapcsolóA pormentesen összerakott és működő iPadA repedt és az új, beszerelt érintőpanelA repedt érintőpanel kreatív felhasználása

Az iPad 2 felépítését tekintve nagyon hasonló a negyedik generációs iPod touch-hoz, annyi különbséggel, hogy a touch-nál az LCD-t nem lehet különválasztani az érintőpaneltől.

Szerintünk egyébként az iPad 2 egy hajszálnyival könnyebben szerelhető, mint elődje, viszont sokkal sérülékenyebb.

A megmaradt kijelzőt pedig kreatívan felhasználtuk…

Szólj hozzá!

Kíváncsiak vagyunk a tapasztalataidra és a gondolataidra is.

14 megjegyzés

  • Gerencsér Zoltán

    Heló van egy ipad 2 aminek betörött a kijelzöje, elszakatt érintkezöpanel a gépen bejön minden de nem érzékel.Érdeklödnék mennyi lenne ennek a cseréje.Ipod 2 64gb.

    • Sajnos szeretnek titkolozni a javitok,mert felnek,hogy naluk sokkal olcsobbak is vannak…ez a piacgazdasag.
      13e ft – 29e ig van az ipad 2 kepernyo csere,GYARI alkreszbol.

    • Hasonlóan jártam én is! A kérdés engem is érdekel?

  • Molnárné Gabura Zsanett

    Szia! A gyerekeimnek van egy IPAD mini és betőrt a képernyője! Érdeklődnék hogy lehet-e cserélni és hogy mennyibe kerül? Válaszod előre is köszönöm!

    • A

      Kedves Zsanett!

      Az iPad mini-hez jelenleg még nincs raktáron alkatrészünk, de pár hét múlva fog érkezni. Akkor érdeklődjön szervizes email címünkön, reméljük tudunk majd segíteni.

  • Nekem ripityára tört az IPad 2-öm kijelzője. Esetleg tudnátok-e nekem segíteni és kicserélni, mennyiért? Elöre is köszönöm.

  • Haltrich Sámuel

    Sziasztok!

    Ma én is összetörtem az ipad 2-met. :(
    Érdekelne, hogy tudnátok-e nekem is segíteni. Költségek? emailen megkapom az ajánlatot?

    Előre is kösz!

  • Üdvözletem!

    Van egy Huawei Ideos S7 Slim tabletem, melynek a kijelzője több helyen törött, egyébként teljesen működőképes. Mennyibe kerül egy esetleges javítás?

  • Hello! Nekekem is van egy kicsit törött ipad 2öm . Mi a lehetöségem? Előre is kösz.

  • Antal Tibor

    Sziasztok Nekem is van egy törött kijelzőjű iPad 2 -esem. Vállaltok e kijelző cserét , és miléyen költségekre számíthatok?

  • A

    Az üveg és kijelző (LCD) cseréje megoldható külön. Ami nem oldható meg külön az az üveg és érintőpanel cseréje. Ez tulajdonképpen egy második réteg üveglap belül a felsőhöz préselve, „átszőve” kapacitív érintésérzékelő vezetékekkel.

  • Novák István

    Ha megoldható az üveg és a kijelző egymástól független módon történő szerelése, miért csak együtt vállaljátok a cserét, ha a kijelzőnek egyébként semmi baja nincs? Szerintem az üveg cseréje nagyságrenddel olcsóbb lenne, nem kellene megvenni feleslegesen azt a kijelzőt, amire egyébként semmi szükség…

  • Jó kompresszor, pormentes környezet és visszatartott lélegzet :)

Olvasnál még?

Ha tetszett a fenti írásunk, és van kedved még olvasgatni, ajánljuk figyelmedbe az alábbi bejegyzéseinket.
Billentyűzet magyarítás, Retina billentyűzet magyarítás az APPSolute szerviz műhelyben, iPhone szerviz, Mac szerviz, drón szerviz, Apple bolt, Apple szerviz, kreatív magyar billentyűzet felirat, billentyűzet trükk, fun

Gyorshír: végre sikerült beszereznünk a magyar kiosztású billentyűzetet a legújabb MacBook Pro gépekhez is. Így most már a 2016-os, 2017-es…

2018. május 7.
3 perc olvasás
Pár óra után így áll a nyomtatás

Vannak olyan apró dolgok, amik megkönnyítik a mindennapjainkat, és vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem értünk, hogy miért nem léteznek…

2018. október 10.
3 perc olvasás
Veszélyben a kijelző csatlakozó!

Sokszor hoznak be hozzánk olyan számítógépet, melynél a történet „csak a szokásos módon kezdődött”. Az alapegyenlet: végy egy MacBookot, adj…

2020. február 26.
8 perc olvasás

Időpontfoglalás

Telefonálnál inkább?

+36 20 598 9876
Közvetlen email címünk: dron@appsolute.hu

Időpontfoglalás

Telefonálnál inkább?

+36 20 536 9716
Közvetlen email címünk: szerviz@appsolute.hu